Емоції – це психічні стани, викликані нейрофізіологічними змінами, по-різному пов’язані з думками, почуттями, поведінковими реакціями та ступенем задоволення чи незадоволення . Немає наукового консенсусу щодо визначення. Емоції часто переплітаються з настроєм, темпераментом, особистістю, схильністю або креативністю.

Емоції можна визначити як позитивний чи негативний досвід, який пов’язаний із певною моделлю фізіологічної активності. Емоції включають багато різних компонентів, таких як суб’єктивний досвід, когнітивні процеси, експресивна поведінка, психофізіологічні зміни та інструментальна поведінка.

За останні два десятиріччя вивчення в царині емоцій розширилися з допомогою багатьох галузей, зокрема психології, медицини, історії, соціології емоцій та комп’ютерних наук. Достаток теорій, які намагаються пояснити походження, функції та інші аспекти емоцій, сприяло більш інтенсивному вивченню цієї теми. Сучасні напрями досліджень концепцій емоцій містять розроблення матеріалів, що стимулюють і викликають емоції. Окрім того, ПЕТ-сканування і фМРТ-сканування допомагають вивчати процеси афективної картини в мозку.