Деснянський район – місто Київ

Деснянський район – один із десяти районів Києва, розкинувся у північно-східній частині міста. Як адміністративно-територіальна одиниця у складі Києва утворений 30 грудня 1987 року. Розташований у північно-східній частині міста на лівому березі Дніпра і є найбільш густонаселеним районом Києва.

Район займає загальну площу 14,8 тисяч га, кількість населення налічує близько 345200 тисяч чоловік. До складу району входять кілька територіальних одиниць: житловий масив Вигурівщина-Троєщина і селище Троєщина, житловий масив Лісовий і селище Биківня, зелена зона на Дніпровських островах, лісопарковий пояс. Також територією району тече річка Десенка.

Деснянський район в основному складається з двох мікрорайонів – Троєщини та Лісового, що робить його переважно житловим. На кордоні з Дніпровським районом є лише одна чітка (але невелика) промислова зона під назвою Куликове. Цим пояснюється найменша кількість зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності серед районів Києва. Таким чином, як і приміське місто, Деснянський район має дуже мало комерційної чи промислової діяльності, крім невеликої кількості роздрібної торгівлі, орієнтованої на обслуговування місцевих жителів.