Дніпровський район – місто Київ

Дніпровський район – один із десяти адміністративних районів міста Києва, другий у місті за кількістю населення (354 тисячі жителів). Розташований на лівому березі Дніпра, а також на Венеційському, Трухановому та Долобецькому островах.

Площа району складає 67 км². З західної сторони район межує з правим берегом Дніпра, з північної сторони обмежений проспектом Романа Шухевича, зі східної сторони Братиславською вулицею, а з півдня — залізницею ніжинського напрямку.

До Дніпровського району входять київські місцевості Райдужний масив, Воскресенка, Труханів острів, Гідропарк, Лівобережний масив, Микільська слобідка, Північно-Броварський масив, Соцмісто, Русанівка, Березняки, Стара Дарниця, Русанівські Сади та ДВРЗ.

Дніпровський район — перший з житлових масивів лівого берега столиці, створених в післявоєнні роки на вільних територіях з урахуванням програми широкої індустріалізації будівництва на базі домобудівних комбінатів. У плануванні масиву застосовані принципи мікрорайонування і відображені пошуки різних прийомів організації забудови: «периметрально-симетричний», «рядковий» і «вільний», «змішаний». Композиційні осі масиву — Броварський проспект (уздовж лінії метро) і перпендикулярний до нього Воскресенський проспект. Однак, центральною площею Дніпровського району є Дарницька площа. Унікальним експериментом — рукотворним островом є проект мікрорайону «Русанівка». Родзинкою архітектури Дніпровського району є те що три з п’яти київських мостів з’єднують цей район з центральними частинами міста. У цьому районі розташовані житлові будинки, споруди суспільно-побутового призначення, науково-дослідні і проектні інститути, медичні установи.