Фастів – міський сайт

Фастів – місто в Україні, адміністративний центр Фастівської міської громади та Фастівського району Київської області. Важливий залізничний вузол та промисловий центр.

Місто Фастів розташоване на Придніпровській височині над річкою Унавою, що є притокою Ірпеня. Річка загачена, утворюючи у межах міста Снігурівський (нижче за течією, на межі з Малою Снітинкою) і Унавський (вище за течією, є головним водосховищем міста).

Дата заснування міста невідома. Під сучасною назвою село вперше згадується ще під 1390 роком у давньоруських літописах, де сказано, що київський князь Володимир Ольгердович видав грамоту про належність Фастова князям Рожанівським.

Фастів – історичне місто, яке пережило багаторазові козацькі повстання та Велику турецьку війну з періодом повного спустошення та подальшого переселення. У 1685 році воно стало одним із центрів відродження козацького руху в Речі Посполитій після Андрусівської угоди. На початку XVIII століття навколо Фастова відбулося повстання Палія. Після невдалої військової кампанії Пилипа Орлика в 1711 році, після облоги Білої Церкви в 1711 році до Фастова відійшли залишки його війська.