Івано-Франківськ – міський сайт

Івано-Франківськ – місто в Україні, обласний центр Івано-Франківської області, економічний і культурний центр Прикарпаття. Один із трьох головних центрів історико-географічного регіону Галичина. Назване 1962 року на честь Івана Франка. В Івано-Франківську також знаходиться адміністрація Івано-Франківської міської територіальної громади. Населення міста становить 238196 осіб. Івано-Франківськ розташований на Покутській рівнинній території південного заходу України у межиріччі Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської. Територія міста становить 3,89 тис. га. У підпорядкуванні Івано-Франківської міської ради перебуває 5 навколишніх сіл: Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники, Хриплин.

Економіка міста представлена широким спектром галузей матеріального виробництва, а саме: промисловість, будівництво, транспорт, зв’язок, а також нематеріальною сферою економіки. Остання визначає специфіку міста Івано-Франківська як обласного центру, у якому зосереджена основна мережа ринкової інфраструктури, фінансових установ, закладів освіти, охорони здоров’я та культури. Основними галузями економіки міста є харчова та переробна промисловість, будівництво, машинобудування, легка промисловість, туризм. Промисловість займає близько 15 % в загальній зайнятості населення та представлена 536 промисловими підприємствами, з яких понад 50 — великі. За останні роки спостерігається позитивна динаміка збільшення обсягів реалізованої продукції від 619 млн грн, 2005 року до понад 2 млрд грн 2009 року.

Промисловість міста Івано-Франківська представлена підприємствами машинобудування, металообробки, деревообробної, легкої, харчової промисловостей, промисловості будівельних матеріалів. Промислові підприємства розташовані на околицях міста, а соціально-культурні заклади, адміністративні та банківські установи – в його центральній частині.