Ірпінь – міський сайт

До 24 лютого 2022 року про Ірпінь знали, що це райський куточок під Києвом з ідеальними парками та сучасною інфраструктурою. Ірпінь це місто молодих, успішних та дуже працьовитих сімей. Місто дуже сильно постраждало після вторгнення ₚосії. Звісно, ​​всі руйнування після “ₚуського світу” буде відновлено, але біль у душі залишиться назавжди.
24 березня 2022 року Указом Президента України з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії ₚосії проти України, місту присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України».

Існує декілька легенд, пов’язаних з виникненням назви Ірпінь. Зокрема, одна з них розповідає, що після хрещення Русі князівська донька Ярина втекла і молилася до Дажбога біля великого дуба. Але дружинники зрубали дуба, тільки пень залишився. Нібито на цьому місці й постало місто Ірпінь. Ця «легенда» явно є пізньою вигадкою, оскільки відштовхується від російськомовної назви міста і річки — «Ирпень», тоді як річка Ірпінь, від якої пішла й назва міста, була відома ще до тих часів, як російська мова з’явилася у цьому регіоні. До того ж немає жодних джерел, які вказують, що до хрещення Русі в когось із князів була донька Ярина. Інші гіпотези прив’язані до назви річки, що протікає біля Ірпеня та походить від слов’янського слова «рупа» — яма. Річка — це довгаста яма, заповнена водою. Ірпінський краєзнавець О. Передерій записав від старожилів, що річка Ірпінь раніше називалася Єрепень, тому що «єрепенилася» під час повені. Біля верхів’я Ірпеня в Житомирській обл. розташоване с. Яроповичі. Можливо, назва походить від того, що річка, розливаючись, ярилася й пінилася.