Ірпінь – міський сайт
До 24 лютого 2022 року про Ірпінь знали, що це райський куточок під Києвом з ідеальними парками та сучасною інфраструктурою. Ірпінь це місто молодих, успішних та дуже працьовитих сімей. Місто дуже сильно постраждало після вторгнення ₚосії. Звісно, всі руйнування після “ₚуського світу” буде відновлено, але біль у душі залишиться назавжди.
24 березня 2022 року Указом Президента України з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії ₚосії проти України, місту присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України».
Існує декілька легенд, пов’язаних з виникненням назви Ірпінь. Зокрема, одна з них розповідає, що після хрещення Русі князівська донька Ярина втекла і молилася до Дажбога біля великого дуба. Але дружинники зрубали дуба, тільки пень залишився. Нібито на цьому місці й постало місто Ірпінь. Ця «легенда» явно є пізньою вигадкою, оскільки відштовхується від російськомовної назви міста і річки — «Ирпень», тоді як річка Ірпінь, від якої пішла й назва міста, була відома ще до тих часів, як російська мова з’явилася у цьому регіоні. До того ж немає жодних джерел, які вказують, що до хрещення Русі в когось із князів була донька Ярина. Інші гіпотези прив’язані до назви річки, що протікає біля Ірпеня та походить від слов’янського слова «рупа» — яма. Річка — це довгаста яма, заповнена водою. Ірпінський краєзнавець О. Передерій записав від старожилів, що річка Ірпінь раніше називалася Єрепень, тому що «єрепенилася» під час повені. Біля верхів’я Ірпеня в Житомирській обл. розташоване с. Яроповичі. Можливо, назва походить від того, що річка, розливаючись, ярилася й пінилася.