Харків - міський сайт
Харків – місто на північному сході України, на Слобожанщині, науковий центр України, адміністративний центр Харківської області. Друге за кількістю мешканців місто України з населенням 1421125 осіб станом на 01.01.2022. Площа міста становить 350 км². Разом із прилеглими містами й районами утворює Харківську агломерацію з людністю понад 2 млн осіб. Територія Харкова поділена на 9 адміністративних районів. Від 2020 року місто входить до складу Харківського району.
Харків від 2022 року має відзнаку «Місто-герой України». Місто має Приз Європи (2010 рік). У 2012 році в Харкові проходили матчі Чемпіонату Європи з футболу.
Харків розташований на схилах Середньоруської височини, в долинах річок Уди (ліва притока Сіверського Дінця), Лопань (ліва притока Уди) та Харків (ліва притока Лопань). Рельєф — яружно-балковий, з високими правими берегами річок. На території міста є штучні озера: водосховища та затоплені кар’єри. У заплавах річок трапляються стариці. Клімат Харкова — помірно-континентальний. Зима прохолодна й сніжна, з декількома відлигами; літо — спекотне, з короткочасними дощовими періодами; весна та осінь — короткі, з заморозками на ґрунті. Середня температура року становить +8,7 °C, середня річна кількість опадів — 520 мм. Харків розташований у лісостеповій природній зоні. З рослинності домінують породи широколистяних лісів. Природно-заповідний фонд Харкова становлять 15 територій та об’єктів, серед яких 2 загальнодержавних (зоопарк і ботанічний сад ХНУ).
Харків засновано 1654 року як фортецю для стримування набігів кримських татар і ногайців. Місто стало полковим центром Харківського слобідського козацького полку. Від 1765 року внаслідок скасування козачого устрою Слобожанщини Харків став губернським містом. На початку ХХ століття місто було великим промисловим, культурним, торговим та освітніми Слобідської України в Російській імперії.