Луцьк – міський сайт

Луцьк – місто обласного значення на заході України, адміністративний центр Волинської області та Луцького району. Історичний, релігійний, політичний, освітній, промисловий та економічний центр Волині. Найпоширеніша версія походження назви міста повідомляє, що місцевість, де тепер розташований Луцьк, мала вигідне оборонне розташування – на півдні протікав Глушець, схід оточували непрохідні болота, а з півночі та заходу межі визначалися вигином («коліном» або «луком») річки Стир. Звідси й назва міста – Лучеськ, а потім Луцьк. Сучасні мешканці міста Луцька лучани зберегли незмінною стародавню назву племені «лучан», що мешкало на цьому вигині та в околицях.

Місто розташоване на північному заході України та розташоване у поліській лісовій і лісостеповій фізикогеографічних зонах. Станом на 1 січня 2022 року кількість населення Луцької міської територіальної громади складала 244678 осіб, а в місті 215986 осіб. Місто є центром торговельних маршрутів, які йдуть до Європи, і це визначає розвиток мистецтва та культури. Міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором» вирізняється своєю широкою географією й може розглядатися як візитка міста, це велика подія, яка збирає більше 5 тисяч учасників, з них 58 іноземних колективів з 38 країн світу й 75 колективів з України. Учасники фестивалю представляють культуру своєї країни. Починаючи з 1996 завдяки цьому фестивалю Україна є офіційним членом Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору (CIOFF), що діє при UNESCO.

Основні історико-архітектурні пам’ятки Луцька це:

  • Замок Любарта, XIV— XV ст. Оборонна споруда, символ міста. В одній із веж розташовано Музей дзвонів. На території замку є Музей книги, Художній музей м. Луцька (відділ Волинського краєзнавчого музею), розкопи Кафедральної церкви Іоанна Богослова.
  • Вежа Чорторийських і залишки Окольного замку, XVI ст.
  • Будинок Фальчевського (Пузини), 1545—1546 рр. — унікальний зразок житлової архітектури.