Печерський район – місто Київ

Печерський район — найменший за територією та населенням район міста Києва, розташований у центральній частині столиці на правому березі Дніпра. На його території, окрім промислових, наукових, навчальних та культурних закладів, розташовані Офіс Президента України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Прокуратура України, Палац спорту, головні офіси багатьох українських банків та корпорацій.

Печерськ це один з трьох давніх районів столиці разом зі Старим містом і Подолом, займає найвищу частину київського плато. З півночі долиною Клову Печерськ межує з Липками, на сході обмежений дніпровськими схилами, з півдня – долиною Либеді, на заході плавні схили до Либеді переходять у Саперне поле і Нову Забудову. Частинами Печерська є Черепанова, Чорна і Бусова гори, Звіринець, Хрести.

Нині в Печерському районі, що займає площу 27 км², мешкає 126,2 тисячі киян, тут діє близько 30 промислових підприємств, 28 науково-дослідних та проєктних інститутів, чотири вищих навчальних заклади, вісім технікумів та профтехучилищ, 15 середніх, одна вечірня, дві спортивні школи та 17 дошкільних закладів, чотири лікарні й військовий шпиталь, п’ять поліклінік, заклади торгівлі та громадського харчування. Печерський район відзначається насиченістю культурно-мистецькими закладами: це — Український дім, Палац дітей та юнацтва, Центр культури, дев’ять державних музеїв, 21 бібліотека, 7 палаців та будинків культури, два театри та три театри-студії, 4 кінотеатри, Центральний парк культури та відпочинку, Національна філармонія України, Міжнародний центр культури й мистецтв, дитяча картинна галерея і три дитячі музичні школи. Встановлено й районне свято, яке відзначається раз на два роки. Печерський район живе цікавим багатогранним життям.