Подільський район – місто Київ

Подільський район – один з десяти районів столиці України, міста Києва, розташований на правому березі річки Дніпро. До складу району входять селище Шевченка, житлові масиви Вітряні гори, Виноградар, Куренівка, частина Нивок, Рибальський півострів, Мостицький масив, Біличе Поле і центральна частина — Поділ (ця місцевість і дала назву району).

Назва місцевості походить від старослов’янського «подолъ» — низина, низинна місцевість. Разом із Верхнім містом (Старим Києвом) і Печерськом Поділ складає найдавнішу частину міста.

Головні вулиці на Подолі: Сагайдачного, Костянтинівська, Хорива, Верхній і Нижній Вал, Набережно-Хрещатицька, Набережно-Лугова, площі — Контрактова, Житньоторзька і Поштова.

На території району розташовані Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київська державна академія водного транспорту, Академія муніципального управління, Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Інститут підприємництва, права та реклами, Гімназія № 257 «Синьоозерна». Працює «Театр на Подолі» та театр «Колесо», а також культурно-просвітницький центр «Alex Art House». До Подолу з Верхнього міста ведуть декілька узвозів. Найпопулярніший — Андріївський який частково на території Подільського району і частково Шевченківського. Центр Подолу — велика Контрактова площа, де кожний будинок — пам’ятник.