Умань – міський сайт

Умань – місто в Україні, адміністративний центр Уманського району та однойменної міської громади у Черкаській області. Розташоване на Придніпровській височині на обох берегах річки Уманка за 186 км на південний захід від міста Черкаси. Через місто проходять автошляхи М05 та М30. Історично знаходиться на межі Поділля та Наддніпрянської України. Важливий осередок Східного Поділля. Населення Умані становить 81525 осіб.

Важливою подією для Умані є еврейський новий рік, Рош Га-Шана. Під час цього свята, у місто приїзджають паломники, переважно послідовників брацлавського хасидизму, для відвідування могили цадика (духовного лідера) Ребе Нахмана. Основні масові паломництва хасидів до Умані розпочалися в середині XX століття. Згідно із єврейською легендою, Ребе Нахман виразив бажання померти і бути похованим в Умані, а це б мало призвести до його спасіння від бід і страждань. Це стало підставою для паломництва прихильників хасидизму з різних куточків світу до Умані.

Однак ця подія не є однозначною, і вона також стикається з певними викликами та суперечками, такими як соціальні, економічні та вірування. Разом з тим, з 2010 року між Україною та Ізраїлем була підписана угода про взаємний безвізовий в’їзд до країни.