Ужгород – міський сайт

Місто Ужгород – обласний центр Закарпатської області, розташоване на річці Уж, за більше ніж 800 км від Києва, на кордоні зі Словаччиною. Ужгород є найменшим обласним центром України. Місто приблизно однаково віддалене від Балтійського , Адріатичного та Чорного морів (650–690 км), що робить його найбільш внутрішнім містом у цій частині Європи. Найдавніша відома назва міста – Унгвар, від угорського Ung (річка Уж) і vár «замок, фортеця», що спочатку стосувалося замку за містом (ймовірно, Невицького замку).

Ужгород належить до категорії міст зі значною архітектурною спадщиною. Збереглися ансамблі, окремі унікальні будинки — пам’ятки архітектури державного та місцевого значення. Історично сформована забудова центральної частини міста — це житлові квартали розчленовані господарськими спорудами на вузькі ділянки. Ця забудова належить до XIX та початку XX століть. Переважна більшість будинків малоповерхові. Ужгород завжди був одним із найпопулярніших серед туристів міст. Головні його пам’ятки знаходяться як у місті, так і на його околицях. Ужгород магічно поєднує в собі старовину і сучасність.

Культурні Події: Місто завжди живе культурою. Чи то фестивалі, театральні вистави чи мистецькі виступи – Ужгород вас приємно здивує своєю творчою енергією.

Історічний Спадок: В Ужгороді ви зможете прогулятися вузькими вуличками серед старовинних будинків, а саме Замкова гора та палаци розкажуть безліч неймовірних історій. Відчуйте дух минулого, ступаючи по старовинному каменю.

Ринок Прянощів та Мистецтва: Завітайте на ринок, де вирує колорит та різноманіття. Справжній рай для гурманів та любителів рукоділля – купуйте місцеві смаколики та унікальні сувеніри.