Не завжди жінки правильно розуміють чоловіків, адже чоловічі вимоги і реакції можуть здаватися дивними, інколи ж жорсткими. Підвищити рівень взаєморозуміння нескладно, достатньо ознайомитися хоча б на мінімальному рівні з особливостями чоловічої психології.

Перше, що потрібно враховувати у спілкуванні статей – це те, що чоловіки навіть не воліють, а саме хочуть нехай і на несвідомому рівні, щоб любов жінки виражалася зрозумілою їм мовою, тобто. у вигляді сексу. Тоді як для жіночої половини людства мовою кохання більшою мірою є поцілунки та увага загалом.

З особистого досвіду однієї з наших читачок : «Я одного разу запитала свого чоловіка про те, як він розуміє, що я його люблю і що мені потрібно робити щоб він відчував це і далі?». Відповідь виявилася несподіваною і в той же час передбачуваною: «Секс і їжа. Під час того, як ми займаємося коханням і коли ти мене годуєш я відчуваю тепло і кохання» – так відповів мені мій коханий. Я ж завжди вважала, що показую своє кохання тоді, коли займаюся сім’єю та дітьми, спілкуюся з його родичами та друзями.

Жіноча психологія тонка і налаштована на переживання за свого чоловіка, турботу про нього та дітей. Чоловіки сприймають як мову кохання ті моменти, коли його годують і дарують задоволення, а основним показником того, що жінка щаслива з ним, є її задоволений вигляд.

Простіше кажучи, щоб показати своє кохання чоловікові достатньо зустрічати його з роботи, посміхаючись, обіймати його, цілувати і зазивати смачно поїсти.

Однак відбувається найчастіше по-іншому. Жінки намагаються висловити свої емоції через ставлення до коханої як дитини. Особливо такою мовою любові прекрасні представниці людства переходять у напружених ситуаціях. І тоді виходить, що жінка намагаючись висловити своє добре ставлення приходить із чимось смачненьким і починає сюсюкати: «Зайчик/котик/сонечко, спробуй!» і підносить до його рота цю саму смакоту. Чоловік же в цей момент вже роздратований, а подібне ставлення бісить його ще сильніше і ось він готовий відкусити цю смачність разом з рукою, що її подає. Чоловіки вкрай не люблять почуватися маленькими. Вони асоціюють це з уразливістю. І навіть якщо до нього поставилися як до малюка нехай і з ніжністю з кращих спонукань його реакція буде зовсім не тією, на яку ви розраховуєте.

Для жінок дуже важливим є факт уваги, щоб до неї прислухалися. Для чоловіків важливіше, щоб їх бажання не залишалися поза увагою. Якщо чоловік щось попросив, то йому дійсно важливо щоб це прохання задовольнили, причому якнайшвидше і неважливо, що подібне «швидше» іноді непросто здійснити, адже жінці часом потрібно відволіктися від чогось іншого не менш важливого для неї. Якщо реакція на прохання виходить надто повільна, то чоловік цілком може розцінити це як неповагу чи нелюбов.

З точки зору психології, правильною реакцією на таке прохання буде наступне: «Якщо ви не можете її виконати – не мовчіть! Просто скажіть про те, коли зможете зробити те, що від вас просять і чи взагалі зможете». Чоловікам для комфортного самовідчуття потрібна певність та подарувати її нескладно.

Чоловіча психологія будується на діях, але вона не сприймає надмірних почуттів. Тому якщо чоловік у якийсь момент хоче говорити у справі, йому зовсім не хочеться бачити другу половинку, що емоціонує, яка розширює мовлення про її почуття і переживання, про щось, що не стосується теми розмови. Результатом такої розмови не рідко стають досить неприємні фрази, на кшталт: «Я з тобою у справі намагаюся поговорити, а ти мені про свої емоції! Ми можемо поговорити як розумні дорослі люди чи ти, так і скигтимеш як дитина!» та ін.

Більшість подібних ситуацій можна запобігти якщо заздалегідь домовиться, що в разі потреби чоловікові потрібно чітко проговорити: «Зараз я з тобою говорю у справі» і ця фраза виступатиме своєрідним паролем зрозумілий обом у парі. Проте якщо нічого подібного не прозвучало, будь-який варіант жіночої реакції вважатиметься нормальним і ніяких заперечень бути не може.

У чоловічому варіанті спілкування практично не існує такого поняття як просто «поділитися» та абстрактна розмова, все одно переноситься в особистісну площину. Простіше кажучи, чоловік слухає і сприймає будь-яку розмову стосовно себе, а на рівні підсвідомості будуть крутитися питання: «Чого від мене хочуть? І чому?” Жінки ж навпроти люблять абстрактні та розлогі мріяння, в яких може бути великий гарний будинок, круїз на білому-білому лайнері, розкішний відпочинок та багато чого іншого, що можна здійснити чи ні. І тоді, коли ВОНА просто мріє вголос, він може відчувати дискомфорт, оскільки зчитує це не як мрію, а як очікування, які він не може здійснити швидко чи навіть зовсім.

Щоб не вирощувати в чоловікові почуття провини на порожньому місці, можна супроводжувати подібні мрійливі етюди передмовою «Я зараз трішки помрію, без конкретних цілей чи завдань, а просто так для радості» і тоді можна сміливо радіти фантазіям разом.

Для чоловіків вкрай важлива визначеність і що її більше, тим краще. Коли він чітко розуміє, що від нього хоче жінка, його логіка отримує задоволення та шукає шляхи вирішення. А от за тривалих емоційно наповнених розмов чоловіки починають дратуватися. Нерідко від чоловіків можна почути фрази, в яких вони просять своїх супутниць пояснити зміст словесного потоку, які вони надлишком на них вилили. Простіше кажучи чоловік запитує: Що я повинен зробити? або “Дай мені чіткі інструкції”. Таким чином, якщо ви хочете отримати результат, не варто своєму чоловікові натякати, розповідати про свої почуття і вести неясні розмови. Потрібно навпаки дати певні інструкції чи висловити чітку потребу.

Якщо дівчина з натяком скаже своєму хлопцеві, що її подружка виходить заміж за тиждень, для нього це буде просто інформація без особливого значення. Тоді як дівчина мала на увазі питання: «Коли ж і ми одружимося?». Адже нерідко трапляється, що якщо чоловік не зрозумів цього завуальованого питання, жінка ображається.

Висновок: Бажаєте отримати щось? Говоріть про свої бажання чітко та зрозуміло!

Тут важливо відзначити, що чоловіків дратує не саме емоційне наповнення у спілкуванні, а нерозуміння суті прохання. Він не чує інструкції до дії, а оскільки жінка йому важлива, він починає нервувати і сумніватися в собі. Причому чоловік може бути далеко не завжди згоден з тим, що від нього хочуть, але важливо розуміти, що його жінка звернулася до нього.

У такій ситуації, з погляду психологи, можна порадити просте, але зрозуміле чоловікові формулювання: «Я хочу тобі розповісти дещо, але робити тобі нічого не потрібно, просто послухай мене. Я хочу з тобою поділитись».

Ще одним важливим аспектом спілкування з чоловіком є ​​визначеність у відповідях на запитання. Це означає, що коли чоловік розповідає про якусь проблему чи труднощі, душевна підтримка на кшталт «як же я тебе розумію, не переймайся тощо». йому не потрібна. У такій ситуації він хоче почути можливі варіанти чи думки про те, як знайти рішення.

Оптимальним способом показати своє ставлення буде наступний хід:

  1. Потрібно запитати, чи цікава йому ваша думка на ситуацію.
  2. Залежно від невербальної реакції дати йому пораду у вигляді роздумів, що дозволить йому прийняти рішення самостійно і без тиску з вашого боку.
  3. Формулювання такої поради може бути різним, наприклад, «Ти сам зможеш придумати як вирішити проблему, але можливо варто зробити так… просто подумай, ти ж краще розумієшся на темі». За своєю суттю такий варіант дозволяє дати чітку інструкцію, але чоловік не відчуватиме, що його зачеплено.

Якщо чоловік просить допомоги – значить вона йому справді потрібна! І саме в тому форматі, в якому він просить. А от якщо чоловік допомоги не просить, то й бігати навколо як квочка, постійно її пропонувати непрохану допомогу точно не варто. Більшість чоловіків така «турбота» лише дратує, адже формально вони сприймають це як показник власної неспроможності. Для чоловіків “Я сам!” – це їхня можливість показати свою мужність і здатність справлятися з ситуацією. І якщо ваш чоловік везе кошик із продуктами до машини не варто показувати йому як простіше до неї під’їхати, адже практично зі 100% ймовірністю він сприйме це не як бажання допомогти, а як дріб’язкову гіперопіку чи навіть недовіру до нього.

Фахівці у сімейній психології говорять про те, як діяти правильно: «Потрібно відпустити ситуацію та довіриться чоловікові. Не треба давати непроханих порад, краще озвучити щось мотивуюче чи заспокійливе, на кшталт: «Не хвилюйся, нічого страшного не трапилося.», «Я можу тобі якось допомогти?»

Натомість, коли в ситуації, коли чоловік, наприклад, складає своє резюме і просить вас перевірити орфографію або те, як добре сформульовані деякі аспекти документа, поради цілком доречні. Досить сказати, що все чудово, але треба подекуди виправити або доповнити і така порада буде сприйнята з вдячністю.

Висновок: Потрібно залишити за чоловіком право приймати як великі, так і маленькі рішення!

Чоловіки не люблять жіночу категоричність. Наприклад, замість того, щоб сперечатися, достатньо розпитати у зв’язку з чим чоловік вибрав саме таке рішення і на які факти спирався. Крім того, у розмові не варто забувати питати його, що він думає з того чи іншого приводу. А ось риторичні питання з підтекстом, на кшталт «Як тобі таке на думку взагалі могло спасти?» не доречні від слова зовсім.

Висновок: Під час розмови потрібно час від часу пригальмовувати себе і питати свого чоловіка його думку.

Чоловіча психіка вразлива в моменти, коли було прийнято якесь неправильне рішення, а ще гірше, якщо правильним варіантом було саме те, що пропонувала жінка. Погодьтеся, нерідко від представниць прекрасної статі у віці можна почути: «А я тобі казала! Ось зробив по-своєму і нічого не вийшло! Якщо помилку припускається жінка, то вона не буде себе докоряти або страждати з цього приводу. Реакція буде цілком спокійною. Також жінка не довго на себе злиться. Тоді як для чоловіків попадання в ситуацію, де вони не мають рації, та ще й отримали за це докор від своєї другої половини, буде рівносильним удару клинка в серці.

Висновок: Фрази на кшталт «Я тебе попереджала» чи «Я тобі говорила» у конотації типового докору слід забути. Жінкам, як і чоловікам слід визнавати декларація про помилку партеру, а чи не «з’їдати» йому мозок своїми обуреннями.

Якщо щось пішло не так, не варто підливати олії у вогонь, краще направити чоловічу енергію на рух у потрібному напрямку.

Довіра у парі – це те, на чому будуються здорові стосунки. У тому числі довіра у прийнятті рішень і, якщо у важкій ситуації стався прокол, потрібно поставитися до цього з розумінням.

Якщо жінка підтримує у своєму чоловікові впевненість у тому, що він упорається з будь-якою проблемою, то це і є непідробним виразом любові та довіри до нього.

Ще одним дивовижним елементом чоловічої психології є потреба побути на самоті в момент напружених чи стресових ситуацій. Тоді як жінки в аналогічних випадках частіше вважають за краще знайти співрозмовника і виговориться. Тому якщо ви бачите, що чоловік напружений не слід думати, що йому теж потрібна «жилетка» і бажання допомогти намагатися його розмовляти. Якщо чоловік мовчить і навіть закривається від вас не потрібно ображатися! Потрібно дати час, поки він сам не вирішить, що йому потрібна така розмова, якщо взагалі вирішить. Найчастіше чоловіки вважають за краще вибиратися з кризи самостійно і не витрачати час на те, щоб емоційно розпорошаться не нескінченні розмови.

Багато чоловіків промовляючи погані думки в слух тільки ще більше ними заряджаються і їм важче потім шукати вихід із ситуації. Люблячій жінці в такій ситуації краще залишатися уважною та спокійною, а коли чоловік справді захоче поговорити – вислухати та підтримати. Причому навіть коментарів не потрібно, часом досить просто посидіти поряд, погладити по руці.

Ну і насамкінець варто відзначити, що чоловіки частіше гніваються, ніж ображаються. Тому якщо ви не впевнені образився чи ваш чоловік або розсердився на вас, з більшою ймовірністю це буде друге. І якщо сказати йому про його уявний образ, коли він розсерджений, легко роздратувати його подвійно. Знаючи це легко уникнути зайвого розпалу пристрастей і при цьому виправити ситуацію.

Любіть один одного, прислухайтеся один до одного і будьте щасливі!